Jak správně regenerovat?

Přinášíme vám 5 svěžích tipů jak si kvalitně odpočinout a zregenerovat tělo.

Masáže

Často si na ni ani nevzpomeneme, ale někdy je právě masáž to, co potřebujeme. Od sezení u počítače nás bolí krk, kvůli nesprávnému držení těla celý člověk. Ztuhlé nebo namožené svalstvo je problémem, na který je i sport krátký. Dobře víte, že i profesionální sportovci mívají své maséry. Kvalitní masáž zlepší průtok krve a vyplaví z těla toxiny. Odborníci vědí, kde přesně zatlačit a jakým způsobem pracovat se svaly tak, aby z nich odstranili bolest. Pokud kvůli zaměstnání většinu dne sedíte, už byste měli hledat masážní centrum a objednávat se.

Sauna

Kdo nezažil, neuvěří. Kdo ji zažil, nedá na ni dopustit! Sauna má velké množství výhod pro naše tělo. Utišuje bolesti kloubů a poskytuje relax pro napjaté svaly, které se při saunování uvolní. Lépe se bude cítit vaše páteř a na své si přijdou i ztuhlé klouby. Odcházet budete vyhřátá a s úsměvem na tváři. Sauna zaplaší stres a odpočinete si i psychicky. Pravidelná návštěva sauny také zlepšuje vaši imunitu.

Hyalfit

Horká lázeň

Jednoduchým receptem na unavené a bolavé nohy je relaxační koupel, stačí 20 minut v teplé vodě. Ta dobře ví, jak čelit bolesti a pomůže vám uvolnit svalstvo. Takovou regeneraci můžete absolvovat po intenzivním tréninku a uvidíte výsledek. Chodíte si večer zaběhat? Horká vana je po dlouhém běhu ta pravá odměna! Pro vůni a speciální účinky můžete využít i některé bylinky nebo esenciální oleje do koupele. Při bolestech svalů je dobrý jalovec, pro klouby si pořiďte kostival lékařský.

Dovolená u moře

Potřebujeme ji jako sůl. Nebo má minimálně takové účinky. Sůl pomáhá našim kloubům a kostem, proto je dovolená u moře dobrým odpočinkem pro tělo. Spojuje aktivní relax s pasivním. Při plavání zapojíte mnoho svalů, ale protože jste při něm nadnášení vodou, není pro klouby náročné. Uslyšíte ve svém okolí stěžování se na bolavé kříže? Nohy? Křivou páteř? Pravidelným plaváním dosáhnete ohebnější klouby a zpevníte svaly, o kterých jste ani netušili, že je máte. Bonusem mořské vody je vysoký obsah minerálů a solí, které jsou pro naši regeneraci více než prospěšné. Za některými účinky ani netřeba daleko chodit. Na Slovensku máme zajímavé alternativy: solné jeskyně, termální koupaliště se slanou vodou, soli do koupele nebo zábaly z přírodního čistého bahna ve wellness studiích.

Vířivka

Pokud potřebujete regeneraci, hledejte vířivku! Tak jako klouby při různých činnostech zatěžujeme, tak se teď nekonečně uvolní. Svaly budou v sedmém nebi a takové spokojené se s vámi vrátí domů. Tlak vody ve vířivce jemně masíruje tělo a vy jen relaxujete. Pomůže i při bolestech hlavy, které mohou souviset s páteří. Ta bude jako vyměněná. Vodní trysky jsou profesionály na masáže celého těla, i konkrétních problémových částí. A když se najednou při odchodu spatříte, že jste ve vířivce nechali napětí a stres, nepanikařte. Je to běžné 🙂


Líbil se Vám tento článek? Podělte se o něj!

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by Vás také zajímat