Příspěvky podle značek
13 příspěvků
Být optimistou se vyplatí. Dokazují to i mnohé výzkumy, které soustředily pozornost na to, jak se psychický stav člověka odráží na tělesném zdraví, na schopnosti vyléčit se nebo odolávat různým…
Nezáleží na tom, jestli jste mladí, staří, žena nebo muž, řadový pracovník nebo ředitel, dobrák od kosti nebo věčný mrzout – nemoc si nevybírá a potrápit umí každého bez rozdílu.…
Křupání a praskání kloubů se vyskytuje u některých jednotlivců bez přičinění, jiní si zase křupou hlavně prsty na rukách sami, přičemž je možné považovat to za zlozvyk. Tento nepříjemný zvuk…
Chrupavka je druh pojivové tkáně. Rozeznáváme tři základní typy chrupavky, a to hyalinní, elastickou a vazivovou. Hyalinní, někdy nazývaná také sklovitá, je nejrozšířenějším typem a takovou chrupavkou je například nosní…
Jednu věc má téměř celé lidstvo společnou, a tou je nenávist k pondělkům. Pondělí je opravdu nejneoblíbenějším dnem v týdnu, a to nejen z těch dobře známých důvodů. První den…
S klouby rozhodně není nuda. Kromě toho, že nám umožňují pohyb – občas i pěkně bolestivý, je možné toho o nich opravdu hodně zajímavého říct. Víte například, kdo je nejméně…
Kouzelné babičky-bylinkářky v pohádkách dávají do pořádku nejen zdraví všech vesničanů, ale i vztahy princů a princezen. Tyto lidové léčitelky pomáhali zahnat kašel, horečku, spalničky, bolesti kloubů a další nepříjemné neduhy. Zázračné bylinky z čisté přírody spolu s dobrým slovem rázem pomohli.
Polemizovat o tom, kolik času děti tráví u počítačů a mobilních telefonů, či jaké jsou pro ně neprospěšné, by bylo asi jako poslouchat pohádku na pokažené desce. 21. století se stalo pro lidi obdobím neomezených možností, a zároveň i stoletím dítěte.
Lidské tělo má asi 230 kloubů a více než 300 kostních spojení. Překvapující čísla, však? Spolu se svaly, kostmi a ostatními částmi našeho těla vytvářejí fascinující pohybový aparát.
Nevyštudovali medicínu, a přece nám pomáhají k lepšímu zdraví. Stačí jim to dovolit. Jsou to přirozené talenty ze zvířecí říše.
Velký úklid, rytí v zahradě, menší stavby kolem domu, chození po žebříku, kutilství doma na dvoře, nebo neustálé přepínání spojka-brzda-plyn. Pomáhají našim kloubem nebo je ničí?
Když vás zabolí rameno nebo vám pukne v koleni, možná si pomyslíte, že by byl lepší život bez kloubů. Je to skutečně tak? V přírodě existuje mnoho živočichů, které nemají žádné klouby. Jejich život je díky tomu značně omezen - absence kloubů jim nedovoluje vykonávat pohyby, které dokážeme udělat my.